ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

يو پي اس چيست


 يوپي اس يا منبع برق دائمي از جمله پر کاربردترين وسايل برقي جانبي و کمکي است. يک دستگاه يو پي اس به زبان ساده وسيله اي براي ذخيره انرژي برق بمنظور استفاده از آن در مواقع قطع برق است. از نظر کيفي برق توليد شده در UPS مرغوب تر از برق خود شبکه برق شهري است. اين امر بدليل دو قطعه يکسو کننده و اينورتر در ورودي و خروجي يوپي اس است که دو مرحله نويز گيري اوليه را انجام ميدهد و در ضمن برق خروجي از يو پي اس وابسته به باتري است که جريان بسيار يکنواخت تري را فراهم ميکند.  مجموع اين دو ويژگي باعث ميشود که اين وسيله بسيار محبوب و پر کاربرد باشد.


انواع مختلفي از يو پي اس وجود دارد که عمدتا در باتري و قدرت آن و هم در مدار مورد استفاده با هم تفاوت دارند. امروزه بطور عمده از يوپي اس هاي آنلاين استفاده مي شود چرا که درجه حفاظت خوبي را فراهم ميآورند. يو پي اس ها از درجه ايمني خوبي هم برخوردارند. يعني احتمال بروز اتصال کوتاه و يا شارژ ناگهاني برق در مدار و يا هر نوع خطر برقي ديگر در يک يو پي اس استاندارد و با کيفيت صفر است.


راهنماي کلي انتخاب يو پي اس


UPS هايي که براي کاربردهاي معمولي استفاده ميشوند از نوع آنلاين با باتري تک سلولي سرب -اسيد و يا نيکل -کادميوم و توان 500 تا 2000 آمپر متر اند که قيمت 500 تا 1 ميليون تومان را دارند. يوپي اس هاي بزرگتر داراي توان بيشتر و غالبا کيفيت برق خروجي بالاتر هستند.


منبع: http://numbby.blog.ir/post/ups


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقالات رسمی دام و طیور بانک فیلم‌های ایرانی بازسازی و دکوراسیون داخلی وبلاگ شخصی محسن نجفی اخبار سینمای ایران و جهان آدرس جدید وبلاگ : http://trtsat1.mihanblog.com حقیقت انتظار ،Unemployed angel خداحافظ رفیق ید درمانی